top of page

Vybavení

Značkovač Spyder X-tra model 2007,oproti základu doplněn o 12 palcovou hlaveň umožňující větší dosah a přesnost střelby. Jedná se o značkovač s celokovovou konstrukcí, s dvojitou spoušťí, jedno zmačknutí jeden výstřel. Tím se zařazuje do skupiny semi-automatů. Dále je každý značkovač vybaven bezpečnostní pojistkou proti neúmyslnému výstřelu a plastovým průhledným kolínken pro lepší kontrolu kuliček. Efektivní dostřel značkovače je přibližně 50m.

Nezbytnou součástí paintballové výstroje je ochranná maska, která chrání hráče před zásahem kuličky do oka nebo ucha.Maska se nesmí za žádných okolností během hry sundat!!!!! V naší půjčovně používáme masky Proto Switch. Maska je vybavena měkkým vnitřním polstrováním, bezpečnostním páskem pod bradou,který zabraňuje jejímu spadnutí v případě divočejší hry a odnímatelným kšiltem.Díky velmi dobře vyřešené ventilaci vzduchu se maska při běžných podmínkách prakticky nemlží.

Jako doplněk bezpečnosti nabízíme rukavice s plastovými výztužemi, nejsou sice nezbytně potřebnou součástí výstroje, ale vřele doporučujeme jejich použítí, přeci jen to občas štípne.

Paintbalové kuličky nejsou vyrobeny z barvy, jak si lidé mylně myslí. Jsou to želatinové kapsle smíchané s želatinovým olejem a potravinářským barvivem. Jsou netoxické a ekologické. Paintballové kuličky se vyrábějí na stejných strojích jako vitamínové kapsle a jiné léky. Kuličky se vyrábějí v různých tvrdostech, přičemž tvrdší kuličky jsou závodní a většinou jsou určeny pro silnější zbraně a zbraně s vyšší kadencí. Nerozstřelené kuličky (ne každá se po výstřelu rozprskne) se během týdne vlivem vlhkosti vzduchu rozpustí. Z těchto důvodů nemohou být použité (či rozbalené) kuličky znovu použity. Barevná náplň kuličky je bez problémů vypratelná ze všech oděvů. Na našem hřišti používáme pestrou škálu značek a druhů paintballových kuliček v závislosti na okolních podmínkách.

Pro pohon X-ter používáme CO2 a to 12oz lahve(+500 ran), tyto láhve zároveň slouží jako ramenní opěrky pro lepší uchopení značkovače při střelbě .

 

Gravitační zásobník s kapacitou 200 kuliček.

bottom of page